SEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları

 

 

SEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları


seo, vukuf ve belgeleri tarayarak kullanıcının yokluk duyduğu verileri ekrana getirmeyle memur sistemdir. Verilerin seri getirilmesi okunuşu taharri sonuçlarında ilk sırayı alması yoluna çözümler geliştirilmiştir. İşletmeler eser okunuşu hizmetlerini arama motorlarında işaret arka sıralarda yer alarak müşterilerine erişmek istemektedir. İnternet kullanımın çabucak artmasıyla büyük verilerin arama motorlarından optimizasyona uğraması gerekir. başkaca en mafevk sıralardaki yarışma yarışını kazanabilmek özgü seo, araçlarının kullanılması şarttır. SEO belli terimlerle yalnız araya gelmiş algoritmalardan veriyi yayınlamaktadır. SEO malum terimlere ayrılarak arama edebilmeleri kolaylaşmıştır.

ROBOTS

Arama motorundaki botların yönlendirmesini yapan kodlardır. Bu kodun görevi, web sitesinde istenmeyen kısımları gösteren okunuşu web sitenin dizisinde bulun kök dosyaları ulaştıran terimdir.

ADWORDS

Google da reklamların yayınlandığı sistemdir. Web sitelerin yayınlamak istediği reklamları arama motorlarında veya mütenevvi internet sitelerinde yayınlanan verilerdir. Adworsd reklamlarında işaret arka sıraları yakalayabilmek göre yasa açar kelimelerin seçmesi önemlidir. zıt taktirde ödeyeceğiniz masraflar reklam gösterimi hakkında yeterli gelmeyebilir.

KEYWORD

Bilgi ve belgelerin kolay bulunabilmesi düşüncesince mukteza açkı kelimelerin gösterildiği done akışıdır. Keyword, web sitelerin kaynaklarını taharri sonuçlarında beden sıralarda gösterebilmek amacıyla misyon almıştır.

RSS

İnternet sitelerinin oluşturacağı içerikleri usa vurma duyurulan haline getirebilecek yazılımdır. Yayına sunulacak içeriğin; yazı, etiket, bağlanak gibi işlevleri kategorize ederek içeriğin Devamı burada SEO da paylaşılması ayrılmış güneş sayıyor. Bu sanat genişlik fazla bilgi sitelerinde görülmektedir.

GOOGLE İNSİGHTS

Google aracılığıyla oluşturulan veridir. Bu data daha çok ülke, vilayet sınırı okunuşu bölgesel çapta aranan verilerin raporlanıp düzenlendiği ekonomik malumat kaynağıdır. Google İnsights ile vasıta kelimelerin eğilimlerin, taharri zamanlarının, hacimlerinin okunuşu mümasil kurgu kelimelerinin geliştirilmesi ve kıyaslanması kendince ulaşılabilir kaynak olmuştur.

İCON

Kaynak yazılar içerisinde sandalye alabilecek değersiz resimlere verilen isimdir. bir hayli kullanıcılar çeşidinden sevilen İkonlar aptal telefonlarda emoji olarak da kullanılmaktadır.

CPU

İşlemci demektir. İnternet siteleri hosting aracılığıyla yayınladıkları verileri çağırıp kullanıcıya ulaştırmakla görevli sistemdir. dizge çağırdığı bilgileri getirebilmek amacıyla yavuz işlemciye gereksinim duyar. Zayıf işlemci sitenin geç yüklenmesine sebep olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “SEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları”

Leave a Reply

Gravatar